سایت جامع علوم رادیولوژی ایراندرمان تومور سرطانی پیشرفته فک یک بیمار با استفاده از مو

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

درمان تومور سرطانی پیشرفته فک یک بیمار با استفاده از مواد رادیو اکتیو در بیمارستان رضوی مشهد انجام شد. آستان قدس رضوی روز سه‌شنبه به نقل از پزشک معالج این بیمار گزارش داد: در این روش از \"فسفر ‪ \"۳۲‬برای بیمارانی که امکان معالجه آنان با جراحی ممکن نیست و از رادیوتراپی و شیمی درمانی نیز پاسخ مثبت نگرفته‌اند بهره گرفته می‌شود.
پرفسور نصرت‌الله فیروزیان بیمار تحت درمان خود را پسری ‪ ۹‬ساله معرفی کرد و افزود: حجم تومور سرطانی این بیمار به اندازه یک پرتقال و محل آن در یک سانتیمتری مغز وی واقع بود. وی گفت: اگر اقدامی برای معالجه وی نمی‌شد ابتدا بینایی را از دست می‌داد و سپس فک و صورتش دچار عارضه شده و به تدریج تومور به داخل مغز بیمار نفوذ می‌کرد. این پزشک فوق تخصص هماتولوژی و پزشکی هسته‌ای افزود: این شیوه جراحی برای نخستین بار در دنیا و در سال ‪ ۲۰۰۱‬میلادی توسط اینجانب ابداع شد و هم‌اینک تنها پزشکی هستم که توانایی چنین عملی را دارد. وی ادامه داد: در روشهای قبلی معالجه همین بیماری که برای نخستین بار در سال ‪ ۱۹۷۴‬میلادی ابداع شد
مواد رادیواکتیو برای جذب در داخل تومور و یا ورید تزیق می‌شد اما در روش جدید مواد هسته‌ای دیگری مستقیما\" به وسیله سوزنهای مخصوص از جهات مختلف در داخل تومور تزریق می‌شود. پروفسور فیروزیان همچنین امکانات بیمارستان تازه‌تاسیس فوق تخصصی رضوی را خوب توصیف کرد و گفت: اگر متخصصان تراز اول ایران و جهان همکاری خوبی با این مرکز درمانی داشته باشند بدون شک هر نوع بیماری را می‌توان در آن معالجه کرد.
بر اساس گزارش آستان قدس رضوی این پزشک ‪ ۶۹‬ساله برای طبابت خود در این زمینه هیچگونه مبلغی دریافت نکرده و گفت: این اقدام را که نخستین فعالیت پزشکی بیمارستان رضوی است تنها بخاطر امام رضا(ع) رایگان انجام داده‌ام. بیمارستان فوق تخصصی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی دو روز پیش طی مراسمی با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این بیمارستان ‪ ۳۲۰‬تختخوابی که مجهزترین بیمارستان فوق تخصصی خاورمیانه محسوب می‌شود در زمینی به مساحت ‪ ۴۰‬هکتار دارای ‪ ۵۶‬هزار مترمربع زیربنا در پنج طبقه است. این مرکز دارای بخشهای فوق تخصصی قلب و عروق، مغز و اعصاب، اورتوپدی، چشم، ستون فقرات، ترمیم فک و صورت، زنان، آنژیوگرافی، جراحی لاپاراسکوپی، چکاپ و کلینیک است.

افزودن دیدگاه


کد امنیتی
تصویر جدید